ATRAKCJE TURYSTYCZNE
mieszkania nad morzem na sprzedaż

1. Przystań rybacka Unieście

Jest zlokalizowana w Unieściu przy ul. Rybackiej 1,5 km od inwestycji. Świeże ryby, wędzarnie i kolorowe kutry rybackie przyciągają w to miejsce turystów, którzy mogą podziwiać prace rybaków. Największą atrakcją tego miejsca są łodzie wypełnione złowionymi rybami, wyciągane na brzeg za pomocą potężnych wyciągarek. Później można zagościć w urokliwych, klimatycznych tawernach, wędzarniach, barach serwujących dopiero co złowione w morzu lub świeżo wędzone bałtyckie dorsze, flądry, węgorze, łososie, halibuty, śledzie, my najbardziej polecamy przepysznego turbota :)
Okopcone piece do wędzenia ryb, zapach palonego drewna, rzeźby i wystrój wędzarni tworzą niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju klimat, może pozbawiony luksusu ale z pewnością wart posmakowania.

2. Latarnia w Gąskach

Jedną z największych atrakcji turystycznych okolic jest Latarnia Morska w Gąskach, znajdująca się ok. 10 km na zachód od Mielna. Zbudowana pod koniec XIX w. jest drugą co do wielkości latarnią morską Polski. 50,2 metrową latarnię obsadzono na ośmiokątnej podstawie, posadowionej na masywnych fundamentach. Na szczyt latarni prowadzi 190 kamiennych krętych schodów. Widok, który roztacza się z tarasu widokowego latarni, wystarczająco rekompensuje trudy wspinaczki. Przy dobrej pogodzie światło latarni jest widoczne z odległości 19,5 mili morskiej (ok. 36km.).

Cena biletów: 6 zł – normalny i 4 zł – ulgowy. W tym roku Latarnia obchodzi 135 lecie i wszyscy chętni do zwiedzenia zapłacą jedynie 4 zł!

Godziny zwiedzania:

lipiec-sierpień maj, czerwiec, wrzesień październik
10.00-13.30, 15.00-do zachodu słońca 10.00-18.00 10.00-17.00

W pozostałych miesiąc zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod numerem telefonu 604 803 266.

3. Atrakcje na jeziorze Jamno

Całe jezioro znajduje się w Gminie Mielno. Jego średnia głębokość wynosi 1,4 m, a maksymalna 3,9 m. Jezioro powstało z dawnej zatoki morskiej, uchodzą do niego dwie rzeki: Dzierżęcinka oraz Unieść. Jamno jest połączone z Morzem Bałtyckim poprzez kanał zwany Jamieńskim Nurtem, który znajduje się ok. 2 km za Unieściem. Ujście kanału podczas sztormów jest często zasypywane. Dominującymi gatunkami ryb w wodach Jamna są: leszcz, sandacz, węgorz europejski. W Jamnie występuje minóg rzeczny, który jest gatunkiem ściśle chronionym w Polsce.
Na jeziorze Jamno znajduje się kilka wypożyczalni sprzętu wodnego mających w swojej ofercie wypożyczenie: rowerów wodnych, łodzi wiosłowych, motorówek. Oferowane są również przewozy szybką motorówką.

Przystań Jachtowa

Znajduje się przy ulicy Chrobrego 32, nad jeziorem Jamno. Jest to kilkuhektarowy teren z dwoma pomostami wchodzącymi w jezioro. W centralnym miejscu stoi wysoki maszt stylizowany na maszt żaglówki oraz swoisty pomniczek, a właściwie kadłub żaglówki "Konik morski". Znajdujące się tam wypożyczalnie sprzętu wodnego sprawiają, że jest to miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz wędkowania.

Przeprawa promowa na Jeziorze Jamno

Latem warto wybrać się do Koszalina tramwajem wodnym „Koszałek”, którym można przeprawić się z przystani w Unieściu oddalonej o 1,2 km od inwestycji do Koszalina w zaledwie 30 minut. Tramwaj kursuje wahadłowo na trasie Unieście-Jamno i zabiera na swój pokład 67 osób, rowery oraz wózki dla osób niepełnosprawnych.

Wędkowanie w Mielnie

Amatorzy wędkowania mogą wykupić specjalne zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Upoważniają one do wędkowania na spining oraz na dwie wędki na obszarze jeziora Jamno. Zezwolenia można opłacić zarówno na poczcie w Mielnie, sklepie wędkarskim „JAN” w Unieściu, ul. Reja 2 i w biurze Gospodarstwa na ul. Chrobrego 43 tel. 94 318 97 96, 94 318 90 54.

Wycieczka statkiem „Mila”

W okresie letnim można wybrać się na wycieczkę po jeziorze statkiem wycieczkowym „Mila”. Statek zabiera na pokład 61 osób, a podróż trwa 45 minut. „Mila” cumuje przy pomoście Klubu Morskiego „Tramp” w Mielnie na ul. Chrobrego 32. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 692 553 520.

4. Szlaki rowerowe w okolicy

Mielno to doskonałe miejsce dla osób lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu. Oprócz spacerów brzegiem morza i podziwiania malowniczych zachodów słońca można się również wybrać na wycieczkę krajoznawczą po okolicy. Pobliskie szlaki rowerowe pozwolą urlopowiczom na zwiedzenie nadmorskich terenów oraz ciekawych zabytków.

Mielno-Koszalin- 14 km długości

Bezpieczne połączenie Mielna z Koszalinem. Szlak ciągnie się równolegle z krajową drogą prowadzącą do Koszalina. Początek trasy znajduje się w Mielnie na ul. Lechitów, kończy w Koszalinie na ul. Morskiej.

Droga rowerowa do Mielna (nieoznakowana, 12 km)

Przebieg: Koszalin - Mścice - Mielno.

Szlak łączy Koszalin i Mielno. Przebiega wzdłuż dawnego, jeszcze przedwojennego torowiska linii tramwajowej. Rozpoczyna się po pierwszym skrzyżowaniu w stronę Mielna. Jedenastką udajemy się w kierunku Mścic, następnie skręcamy na Strzeżenicę, skąd ulicą Bałtycką, a później Mieleńską, docieramy do celu.

Nadmorski szlak - czerwone oznakowanie - 45 km długości (Międzynarodowy Szlak Nadmorski R-10 - 91,2 km)

Trasa: Pleśna - Gąski Latarnia - Sarbinowo - Mielno - Strzeżenica - Dobiesławiec - Mścice - Jamno - Łabusz - Osieki - Iwęcino – Bielkowo

Szlak prowadzi wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego. Jest częścią międzynarodowego szlaku rowerowego. Wzdłuż trasy znajduje się wiele zabytków oraz pomników przyrody.

Pętla rowerowa wokół Jeziora Jamno

Trasa 43 km: Koszalin - Mielno - Łazy - Koszalin.

Tę trasę można zaplanować na cały wolny dzień i spędzić kilka godzin na plaży lub nad jeziorem. Nie jest trudna, choć chwilami poruszamy się po drogach, a nie ścieżkach rowerowych.

Szlak Pałaców (niebieski, 75 km)

Przebieg: Mostowo - Rosnowo - Niedalino - Strzekęcino - Golice - Bardzlino - Białogórzyno - Nosowo - Parsowo - Świemino - Warnino - Wierzchomino - Dobrzyca - Śmiechów - Pleśna - Latarnia Gąski.

Szlak ten prowadzi przez pięć gmin powiatu. W ostatniej fazie wchodzi na teren gminy Mielno. Przybliża najciekawsze zachowane i istniejące już pałace. Wśród atrakcji na szlaku można wymienić: Bursztynowy Pałac i Biały Pałac w Strzekęcinie, zabytkowe elektrownie wodne w Niedalinie i Rosnowie oraz latarnia morska w Gąskach

5. Centrum sportów wodnych Kite Mielno

Kite Mielno to pasja, adrenalina, bezpieczeństwo, profesjonalizm i dobra zabawa! Szkółka oferuje naukę Kitesurfingu na każdym poziomie zaawansowania. Zajęcia w zależności od siły i kierunku wiatru odbywają się na morzu lub jez. Jamno. W bezwietrzne dni można skorzystać z rejsów motorówką, przejażdżek na bananie wodnym oraz kole WOW. Baza szkółki znajduje się na plaży w Mielnie, przy wejściu od ulicy Słonecznej.

www.kitemielno.pl

6. Ogrody Hortulus

Ogrody Hortulus w Dobrzycy położonej 20 km od Mielna to kompleks ogrodów pokazowych w skład, którego wchodzą dwa ogrody o odmiennym charakterze - Ogrody Tematyczne Hortulus oraz Ogrody Hortulus Spectabilis z największym na świecie labiryntem grabowym i wieżą widokową.
W Ogrodach Tematycznych znajduje się blisko 30 różnych ogrodów o różnej tematyce i stylistyce. Na powierzchni 5,5 ha zobaczysz: ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem (skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski) oraz oryginalne ogrody zmysłów w stylu angielskim. Ogrody Hortulus Spectabilis to nowy kompleks otwarty w 2014 r. Obecnie zagospodarowane i udostępnione dla zwiedzających jest 8,5 z 30 ha planowanych ogrodów. Główną atrakcją tego kompleksu jest największy na świecie labirynt grabowy (1ha) w sercu którego znajduje się 20-metrowa wieża widokowa. Z tarasu wieży podziwiać można widok na okolicę oraz ogrody m.in.: Kamienny Krąg, ogród kalendarza celtyckiego, olbrzymie rabaty bylinowe, rozarium czy Ogrody New Design. Te ogrody to przede wszystkim możliwość relaksu, wypoczynku i zabawy. Doskonałą rozrywkę dla całej rodziny zapewnia zabawa w labiryncie -Labirynt Moc. Gra porusza wyobraźnię dużych i małych poszukiwaczy przygód.

www.hortulus.com.pl

7. Wesołe miasteczko

Znajduje się w centralnej części Mielna przy ul. Bogusława Chrobrego. Ma 12 głównych atrakcji i co roku stara się dostarczyć niesamowite wrażenia i przeżycia wszystkim odwiedzającym. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli znajdą tutaj coś dla siebie. Nie zabraknie też atrakcji dla wielbicieli adrenaliny. Atrakcje takie jak: diabelski młyn, katapulta, kolejka górska, karuzele, pontony zapewniają całej rodzinie doskonałą zabawę.

www.wesolemiasteczkomielno.pl

8. Park Wodny Koszalin

Park Wodny Koszalin to przede wszystkim miejsce rozrywki, sportu i rekreacji. Naszym gościom zapewniamy moc atrakcji, z których mogą korzystać zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci. W strefie rekreacyjnej czeka sześć basenów, w tym dwa w strefie zewnętrznej, z których jeden czynny jest przez 12 miesięcy w roku.

www.aquapark.koszalin.pl

9. Basen - Hotel Unitral

Kompleks rekreacyjny Medical SPA Unitral pozwala na relaks, aktywność i organizację czasu niezależnie od pogody. W hotelowym basenie prowadzona jest gimnastyka w wodzie – jedna z najskuteczniejszych form dbania o kondycję, przy jednoczesnym odciążeniu stawów. Basen oferuje możliwość organizacji indywidualnych lekcji nauki pływania.

www.unitral.pl/basen.html

sala fitness
miejsce zabaw

kameralna
zabudowa

2018 © Enklawa Mielno Polityka prywatności
Made in Poland: DSW